משבר האמון

מדינת ישראל עומדת היום בפני אחד המשברים החמורים בתולדותיה. יש לה את כל המשאבים הדרושים כדי לעבור בהצלחה את המשבר הזה, מלבד אחד חיוני: אמון. אנחנו זקוקים לאמון בין האזרחים לבין רשויות המדינה, ולאמון בין האזרחים לבין עצמם. אנחנו צריכים לבטוח באנשים שמסביבנו, במידע שאנחנו שומעים, ובהנחיות שאנחנו מקבלים. מעל הכל אנחנו צריכים לבטוח שמי שיושבים במשרדי הממשלה יודעים מה הם עושים, ודואגים לכולנו ולא רק לעצמם.
למרבה הצער, לרבים מדי מאזרחי המדינה אין היום מספיק אמון. והאחריות למחסור הזה באמון היא בראש ובראשונה של אדם אחד, שהוא ועוזריו כבר שנים הורסים ביסודיות ובשיטתיות את האמון בחברה הישראלית.
לבנימין נתניהו יש יכולות מרשימות ורשימה ארוכה של הישגים, אבל כמו לכל בן תמותה יש לו גם חולשות וכישלונות. הבעיה הגדולה איתו אינה רק האופן הכושל שבו הוא התעקש לנהל את משבר הקורונה, אלא המתקפה שהוא מנהל לאורך שנים נגד מוסדות המדינה ונגד קשרי האחווה בין אזרחי ישראל. במשך שנים מפציר נתניהו באזרחים לא להאמין לתקשורת, לא להאמין לאקדמיה, לא להאמין למערכת המשפט, לא להאמין למשטרה, לפרקליטות, ליועץ המשפטי לממשלה, ולפקידי משרד האוצר. אז מה הפלא שעכשיו, בעיצומו של המשבר, הרבה מאוד אזרחים לא מאמינים לרשויות?
במשך שנים נתניהו גם הסית את אזרחי ישראל אלו נגד אלו, וקעקע את האמון שלנו זה בזה. הוא זרע פילוג ושנאה בין ימנים לשמאלנים, בין ערבים ליהודים, בין דתיים לחילונים ובין מזרחים לאשכנזים. בפוליטיקה דמוקרטית יש יריבויות. זה לגיטימי. אבל כשמנהיגים בעלי אחריות לאומית נבחרים לראשות הממשלה, הם מקפידים להדגיש שהם יהיו ראשי הממשלה של כ-ו-ל-ם. הם פונים ליריביהם מאתמול ואומרים להם: "לא הצבעתם לי, זה בסדר. אתם חושבים אחרת ממני, זה מותר. אני עדין מעריך אתכם ומכבד אתכם כאזרחים ישראלים טובים ונאמנים, ואני אדאג גם לכם".
זו מעולם לא הייתה המנגינה של נתניהו. אצלו זה תמיד היה "מי שלא מצביעים לי הם בוגדים. אין להם חלק בישראל. אני אדאג רק למחנה שלי". אז מה הפלא שבמהלכו של משבר כה קשה האזרחים לא מאמינים זה לזה?
Image
+4
-3

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אתם וביבי שלכם גנבתם לנו את המדינה

מה אנחנו בצפון קוריאה? מי שאוהב את המכוער המושחת הזה שיתלה תמונה אצלו בבית ליד התמונה של הבאבא סאלי שלכם…

+1
-1
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפכנו לצפון קוריאה – רק חסר פסל זהב בדמותו של נתניהו ונתחיל להתפלל לכיוונו

אתם אנשים עיוורים, מגינים על פוליטיקאי רמאי, חלש ושמאלן, שנתן את חברון לרב המרצחים ערפאת, חתם עם טראמפ על מדינה פלסטינית, החזיר אלפי מחבלים עם דם על הידיים לרשות הפלסטינית ולחמאס, אישר מכירה של חמקנים ומטוסי קרב מהמתקדמים בעולם לערבים 'טובים' שמחר יתהפכו עלינו, ונתן לאיראן להתבסס עם מערך של אלפי רקטות ארוכות טווח סביב ישראל, מסוריה, ללבנון ובאיראן עצמה. ראש ממשלה אפס מאופס, שרק מנצל אותנו הימנים הלאומיים. מושחת, מסואב, שמן מכסף וממתנות, עשיר כקורח בזמן שאנחנו נהיים עניים יותר. את הלוזר הזה אתם שמים על שלט חוצות? בכסף של מי? כמה הוא שילם לכם? חבורה דגנרטים, עדיפה כבר זהבה גלאון עליכם ועליו. לפחות היא הייתה מגיבה על רקטות של כמה פלגנות מעזה, כל אחד היה מגיב. ראשי העבודה היו מחסלים את כל ראשי החמאס בשלב הזה, רק ביבי שלכם מפחד וכשיוצא למבצע עושה זאת מסיבות פוליטיות ובורח חזרה אחרי חודש בלי הישגים. היה שמאלן שחתר תחת שמיר ואחרי זה שרון ונשאר שמאלן. ואתם נשארתם עיוורים לשקרים שלו.

+1
-1
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביבי האהוב גורר את כולנו לאבדון

מעולם לא היה כאן ראש ממשלה מזיק יותר.

מעולם לא היה פה ראש ממשלה כזה שקרן, אופורטוניסט, קמצן חולני, סכסכן ונהנתן על חשבון משלמי מיסים.

מעולם לא היה פה ראש ממשלה שעשה כל כך מעט, אבל הציג תעמולת שוא של כל כך הרבה הישגים (כביכול).

מעולם לא היה פה ראש ממשלה שהרשה לאשתו להתערב בענייני המדינה.

מעולם לא היה פה ראש ממשלה שתלויים כגדו 3 כתבי אישום חמורים והוא אינו מתפטר אלא תוקף את מערכת אכיפת החוק ומוסדות המדינה ומנהל נגדם מערכת תעמולה נוסח גבלס.

ביבי ה"אהוב", אתה לא ראש הממשלה שלי!!!

התפטר ולך לנהל את ענייניך הפרטיים ויפה שעה אחת קודם!

0
-1
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה זה השיט הזה

והאתר המסריח שבניתם ביום אחד.. מי אתם 0 העם

0
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למה להרחיק לכת למחנות ריכוז?

תשימו שם גם תמונה של יאיר לפיד כדמות מאחדת בבקשה

0
0
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

You have made it till the end!

No post here!

גלילה למעלה